NaslovnicaGIA -Gospodarska informativna agencijaGIA PoslovanjeU lipnju 10.000 novih zaposlenih u obrtu i slobodnim profesijama

U lipnju 10.000 novih zaposlenih u obrtu i slobodnim profesijama

Objavljeno:

spot_img

Zagreb, 25. kolovoza 2021. – U obrtu i djelatnostima slobodnih profesija u Hrvatskoj krajem lipnja bilo je 205.402 zaposlenih, što je za 5,1 posto ili 10.046 osoba više nego na kraju svibnja, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS).

U obrtu je krajem lipnja 2021. bilo 187.176 zaposlenih, što je za 5,7 posto ili 10.133 zaposlenih više nego u svibnju. Zaposlenih u djelatnostima slobodnih profesija bilo je 18.226, što je 87 osoba manje nego krajem svibnja, prenosi portal tockanai.hr.

Rast broja zaposlenih zabilježen je u 18 djelatnosti i kreće se u rasponu od 0,1 posto u građevinarstvu do 21,6 post u djelatnosti pružanja smještaja te pripreme i usluživanja hrane.

Pad broja zaposlenih od 0,9 posto zabilježen je u javnoj upravi, obrani i obveznom socijalnom osiguranje.

Ako promtramo prema djelatnostima, najviše zaposlenih obrtnika je u prerađivačkoj industriji – krajem lipnja zapošljavali su 26.140 radnika, što je1,5 posto više nego krajem svibnja.

Slijede ugostiteljski i turistički obrti s 33.325 zaposlenih (21,5 posto više), građevinarstvo s 23.352 zaposlenih (0,09 posto više), a 23.350 zaposlenih bilo je zaposleno u djelatnosti slobodnih profesija u trgovini što je na mjesečnoj razini porast za 6,4 posto.

Broj zaposlenih porastao je u 20 županija u rasponu od 0,1 posto u Varaždinskoj županiji i Požeško-slavonskoj županiji do 15,5 posto u Šibensko-kninskoj županiji. U Zagrebačkoj županiji broj zaposlenih ostao je na razini iz svibnja, pokazuju podaci DZS.

Autor: Tockanai.hr Foto: pixabay

Objavljeno 25. kolovoza 2021. Sva prava pridržana PoslovniFM.

spot_img

Pretplati se

Novo

Hrvatski startup razvija bioplastiku koja bi mogla zamijeniti milijarde tona otpada

Hrvatski startup razvija bioplastiku koja bi mogla zamijeniti milijarde tona otpada

Novo izdanje dionica za akviziciju PIK Vrbovca i ESOP program za zaposlenike: BOSQAR INVEST službeno dobio podršku dioničara za novu fazu...

Ambicija Bosqara nam je realizirati najveći SPO od strane privatne kompanije na hr-vatskom tržištu kapitala dosad”, izjavio je Darko Horvat, predsjednik Uprave BOSQARA

Posljedice lošeg upravljanja

Došlo je vrijeme da svatko svoju krizu riješi sam ili u društvu podjednako sposobnih pojedinaca.

Tjedna ponuda poslova – posao.hr 11.5.2026.

Deset atraktivnih ovotjednih poslovnih prilika i ovaj tjedan donose PoslovniFM i Portal posao.hr.
spot_img