NaslovnicaGIA -Gospodarska informativna agencijaGIA PoslovanjePEVEX ostvario rekordnu dobit u prošloj godini

PEVEX ostvario rekordnu dobit u prošloj godini

Objavljeno:

spot_img

Zagreb, 9. lipnja 2020. (Pevex) – Tvrtka Pevex, prvi hrvatski trgovački lanac, objavila je rezultate poslovanja za prošlu, 2019. godinu. U odnosu na 2015. godinu, zaključnu godinu poslovanja prethodnog vodstva tvrtke, ukupni prihodi porasli su za čak 80,94 posto, dok je neto dobit porasla za gotovo 570 posto. Uz to, tvrtka je u spomenutom razdoblju u vlasništvo preuzela deset postojećih prodajnih centara, otvorila šest novih prodajnih centara te zaposlila više od 800 novih djelatnika.

„Iznimno sam sretan i zadovoljan kada sagledam poslovanje naše tvrtke u zadnje četiri godine. Osim na izvanredne financijske rezultate, posebno sam ponosan na naših gotovo 2.000 djelatnika bez kojih ne bismo mogli rušiti rekorde. Oni su naša pokretačka snaga i stoga kontinuirano radimo na njihovom zadovoljstvu i produktivnosti što pokazuje činjenica da smo prosječna neto primanja povisili za preko 42% u protekle četiri godine, a cilj nam je povećati ih na iznos od 7.500 kuna kroz naredne dvije godine.“, izjavio je Jurica Lovrinčević, predsjednik Uprave tvrtke Pevex.

Ukupni prihodi tvrtke premašili su 2 milijarde kuna i iznose  2.137.541.428 kuna dok je neto dobit porasla na 160.719.146 kuna u prošloj, 2019. godini, tj. neto dobit je oko 21 milijuna kuna veća nego u 2018. godini. Također na jučerašnjoj Glavnoj skupštini, dioničari su prihvatili prijedlog Nadzornog odbora i Uprave o zadržavanju neto dobiti ostvarene prošlogodišnjim poslovanjem za ublažavanje posljedica uzrokovanih pandemijom korona virusa. Na Glavnoj skupštini dioničari su donijeli  odluku o promijeni imena tvrtke iz Pevec d.d. u PEVEX d.d. kako bi i sam identitet tvrtke bio povezan s već zaštićenim žigom PEVEX. 

Osim novog prodajnog centra u Vinkovcima čija je izgradnja već započela, a otvorenje se očekuje početkom rujna, ove godine se planira i preseljenje prodajnog centra u Slavonskom Brodu u prostor kojeg je Pevex kupio u rujnu 2019.

Tvrtka Pevex, prvi hrvatski trgovački lanac, posluje od 1990., a nakon ranijih izazova, u prethodne je četiri godine uspio ostvariti zavidnu stabilnost i prepoznatljivost te je stekao bonitetni certifikat AAA i time se svrstao u sami vrh hrvatskih poduzetnika, a na tržištu neprehrambenih proizvoda se izdvaja širinom asortimana te odličnim odnosom cijene i kvalitete svojih proizvoda.

spot_img

Pretplati se

Novo

CARWIZ jača prisutnost u Latinskoj Americi ulaskom na tržište Paname

Postojeći CARWIZ partner iz Portorika širi svoje poslovanje na Panamu, dodatno potvrđujući snagu i uspješnost franšiznog modela

U tijeku je proljetna sjetva, sadnja krumpira i berba prvih ovogodišnjih rajčica

Hrvatska proizvodnja rajčice zadovoljava manje od polovice domaćih potreba

Mladi inovator iz Hrvatske razvija stroj koji mijenja način pakiranja borovnica

Ovo je priča o tome kako nastaje poduzetništvo. Kako se gradi industrija. Kako izgleda Pametna Hrvatska kada joj damo prostor.

Kraš investirao 2,3 milijuna eura u automatizaciju proizvodne linije

Investicija od 2,3 milijuna eura u novu liniju za automatsko slaganje i pakiranje Choco Napolitanki dio je šireg investicijskog ciklusa Kraša

Samo 20% poduzeća ostvaruje tri četvrtine ukupnih ekonomskih koristi od primjene umjetne inteligencije

Organizacije koje su najuspješnije u primjeni umjetne inteligencije ne promatraju tu tehnologiju samo kao alat za povećanje učinkovitosti, već kao pokretač transformacije poslovanja
spot_img