NaslovnicaGIA -Gospodarska informativna agencijaGIA DOPDonacija dm-a u iznosu od 67.595 kuna za nastavak istraživanja raka prostate

Donacija dm-a u iznosu od 67.595 kuna za nastavak istraživanja raka prostate

Objavljeno:

spot_img

Zagreb, 26. siječnja 2022. (GIA) – U srijedu, 26. siječnja, dm je Institutu Ruđer Bošković predao donaciju u iznosu od 67.595 kuna koja je namijenjena nastavku istraživanja raka prostate. Donacija je ostvarena u suradnji sa Satiričkim kazalištem Kerempuh u sklopu kampanje Movember, u kojoj je dm, uz moto #budisuperheroj, pozvao sve muškarce na bolju brigu o zdravlju i redovite liječničke preglede.

„Već dugi niz godina u dm-u nastojimo potaknuti razvoj svijesti naših sugrađana o važnosti preventivnih i redovitih liječničkih pregleda. Želimo pokazati da je briga o zdravlju iznimno važna te ujedno podržati institucije i ustanove koje svakodnevno rade na unapređenju zdravlja. Ponosni smo što već šestu godinu zaredom pružamo podršku istraživanju novih načina liječenja i dijagnosticiranja raka prostate“, izjavila je Gordana Picek, prokuristica i voditeljica resora Nabave i marketinga u dm-u.

Tijekom šest godina suradnje s Institutom Ruđer Bošković, dm je za istraživanje raka prostate osigurao više od 340.000 kuna, što je rezultiralo otkrićem novih potencijalnih prognostičkih markera koji se koriste za probir, rano otkrivanje, potvrdu dijagnoze, predviđanje odgovora na terapiju i nadziranje progresije bolesti.

„Važnost podrške koju nam već šest godina ukazuje dm u borbi protiv raka prostate najbolje se vidi na rezultatima koje smo ostvarili. Uz otkriće novih potencijalnih prognostičkih markera, dosadašnja suradnja rezultirala je i novim spoznajama o molekularnim mehanizmima stvaranja otpornosti na hormonsku terapiju. U ime Instituta Ruđer Bošković, zahvaljujem dm-u na donaciji i dugogodišnjoj podršci radu Laboratorija za nasljedni rak Zavoda za molekularnu medicinu Instituta Ruđer Bošković“, naglasio je dr. sc. David Matthew Smith, ravnatelj Instituta Ruđer Bošković.

Ovogodišnja donacija namijenjena je istraživanju komunikacije tumorskih stanica sa zdravim stanicama unutar tkiva prostate te načina na koji mikrookoliš, u kojem se tumorske stanice razvijaju, doprinosi njihovoj otpornosti na lijekove.

Izvor i foto: Madison/dm

Objavljeno 26. siječnja 2022. Sva prava pridržana PoslovniFM.

spot_img

Pretplati se

Novo

Priznanje OTP banci – magazin Global Finance ponovno odabrao OTP banku za najbolju banku skrbnika u Hrvatskoj

OTP banka 12. put za redom potvrdila svoj položaj vodeće banke skrbnika u Hrvatskoj

Prihodi Mlinar Grupe gotovo udvostručeni u četiri godine

Najveća pekarska grupacija u Adria regiji lani je ostvarila 197,2 milijuna eura prihoda od prodaje što je rast od 12 posto u odnosu na 2024. godinu

Mplus predstavlja Experience Intelligence: korisničko iskustvo u kojem AI i ljudi rade kao jedan sustav

Mplus, Europska grupacija sa sjedištem u Zagrebu uvodi novu tržišnu kategoriju, Experience Intelligence, i predstavlja novi vizualni identitet i web-stranicu

Rekordno izdanje dionica od 150 milijuna eura: BOSQAR INVEST realizirao najveću dokapitalizaciju u povijesti Hrvatske

Od 1. do 15. lipnja, ulagatelji su upisali ukupno 6.979.765 novih dionica, u iznosu od 177,99 milijuna eura.

Tjedna ponuda poslova – posao.hr 23.6.2026.

Otkrijte 10 aktualnih oglasa i zakoračite prema novim izazovima u svojoj karijeri, možda i poslu iz snova!
spot_img