NaslovnicaGIA -Gospodarska informativna agencijaBurzovni pogledZSE TJEDNO: Crobexi u zelenom, u fokusu HT

ZSE TJEDNO: Crobexi u zelenom, u fokusu HT

Objavljeno:

spot_img

Zagreb, 17. listopada 2021. (GIA) – Promet na Zagrebačkoj burzi u proteklom tjednu iznosio je 91,5 milijuna kuna, što je rast od 34 posto to jest 23,2 milijuna kuna u odnosu na tjedan ranije. Promet deset najlikvidnijih izdanja je u redovnom trgovanju iznosio 38,2 milijuna kuna to jest 42 posto ukupnog dioničkog prometa.

Tjedne promjene deset najlikvidnijih kretale su se u rasponu od -2,63 posto do +5,36 posto. Promet veći od milijun kuna sakupilo je 11 izdanja, a ukupno je 16 izdanja trgovano u iznosu većem od pola milijuna kuna.

Ključni dionički indeksi zabilježili su rast. CROBEX je uvećan za 0,68 posto te je zaključio na 2.047,81 bod. CROBEX10 bilježi porast za 0,24 posto na 1.246,08 bodova. Crobex10tr je uvećan za 0,24 posto, zaključio je na 1.276,70 bodova. CROBEXprime bilježi rast od 0,15 posto na 1.210,57 bodova.

Obveznički indeksi su tjedan zaključili tako da je CROBIS umanjen za 0,23 posto, a CROBIStr za 0,19 posto.

Sektorski indeksi su tjedan završili u rasponu od +0,95 posto koliko bilježi CROBEXnutris do +10,96 posto koliko bilježi CROBEXkonstrukt.

Najlikvidnije je izdanje HT s prometom od 45 milijuna kuna što je gotovo 42 posto ukupnog tjednog prometa. Od tog se iznosa na redovni promet odnosi 10,7 milijuna kuna, a na blok promet 34,2 milijuna kuna. Njegove su dionice pojeftinile za 2,63 posto na 185,00 kuna. Atlantic Grupa  je trgovana u iznosu od 13,1 milijun kuna, od čega se na blok promet odnosi 9,7 milijuna kuna, a cijena joj je nepromijenjena na 1.540,00 kuna. Podravka je zaključila prometom od 5,1 milijun kuna i poskupljenjem za 2,84 posto na 652,00 kune.

Rast cijene dionice među deset najlikvidnijih izdanja bilježi pet izdanja. Dobitnike predvodi HPB s uvećanjem od 5,36 posto odnosno cijenom od 590,00 kuna i 1,6 milijuna kuna prometa. Slijedi Podravka (+2,84%) pa Ericsson NT s porastom za 1,44 posto na 1.760,00 kuna i 3,4 milijuna kuna prometa. Dionice Arena Hospitality Grupe poskupjele su za 0,63 posto na 318,00 kuna, a njima se trgovalo u iznosu od 2,3 milijuna kuna od čega se tek 276 tisuća kuna odnosi na redovni promet.

Tjedan bez postotne promjene bilježe dva izdanja. To su spomenuti Atlantic i Turisthotel koji je zaključio cijenom od 3.600,00 kuna i prometom od 1,1 milijun kuna.

Tjedni pad bilježe tri izdanja. Najviše je cijena umanjena najlikvidnijem HT-u (-2,63%), a slijedi Atlantska plovidba s padom za 1,80 posto na 546,00 kuna i prometom od 3,6 milijuna kuna. Span bilježi minus od 0,98 posto na 202,00 kune i 2,7 milijuna kuna prometa, navodi u analizi hrportfolio.hr.

NAPOMENA: Izvješće se odnosi na razdoblje od 11.10.2021. do 15.10.2021.

Izvor: hrportfolio.hr.

Objavljeno: 17. listopada 2021. Sva prava pridržana PoslovniFM

spot_img

Pretplati se

Novo

OTP Grupa među vodećim svjetskim kompanijama

OTP Grupa ostvarila je važnu prekretnicu - nakon četiri uzastopne godine napretka prvi je put uvrštena među 400 najvećih svjetskih kompanija na ljestvici Forbes Global 2000.

Benović: Energetska obnova nije samo računica uštede, ona zgradi produljuje život

Energetska obnova već je godinama jedna od najčešćih tema među suvlasnicima, predstavnicima suvlasnika, upraviteljima, vlasnicima obiteljskih kuća i javnim naručiteljima.

Priznanje OTP banci – magazin Global Finance ponovno odabrao OTP banku za najbolju banku skrbnika u Hrvatskoj

OTP banka 12. put za redom potvrdila svoj položaj vodeće banke skrbnika u Hrvatskoj

Prihodi Mlinar Grupe gotovo udvostručeni u četiri godine

Najveća pekarska grupacija u Adria regiji lani je ostvarila 197,2 milijuna eura prihoda od prodaje što je rast od 12 posto u odnosu na 2024. godinu

Mplus predstavlja Experience Intelligence: korisničko iskustvo u kojem AI i ljudi rade kao jedan sustav

Mplus, Europska grupacija sa sjedištem u Zagrebu uvodi novu tržišnu kategoriju, Experience Intelligence, i predstavlja novi vizualni identitet i web-stranicu
spot_img