NaslovnicaGIA -Gospodarska informativna agencijaGIA PoslovanjeHAK-ova investicija vrijedna 5 milijuna kuna

HAK-ova investicija vrijedna 5 milijuna kuna

Objavljeno:

spot_img

Zagreb, 10. ožujka 2021. (Prilika group) – Hrvatski autoklub, investicijom vrijednom pet milijuna kuna, uskoro otvara novi centar u Gospiću u kojemu će objediniti radionice za otklon kvara na automobilima, poligon za sve kategorije vozila i učionice za polaganje prometnih propisa i pravila. Na tom će se mjestu ujedno izdavati i međunarodne vozačke dozvole za sve kategorije vozila te dozvole za upravljanje tuđim vozilima.

Radovi na izgradnji centra su otpočeli te su, tom prigodom, gradilište obišli predsjednik HAK-a Slavnko Tušek, glavni tajnik HAK-a Željko Mijatović, pomoćnik glavnog tajnika dr. sc. Sinan Alispahić, kao i gradonačelnik Gospića Karlo Starčević i gradonačelnika zamjenica Kristina Prša.

Predsjednik HAK-a Slavko Tušek tom istaknuo je kako se radi o investiciji kojoj je cilj biti na raspolaganju lokalnom stanovništvu, ali i mnogobrojnim turistima koji prolaze ovim dijelom Hrvatske, u vidu svih usluga koje HAK pruža, od vučne službe do otklona kvarova na samom automobilu. „Bit će to vrhunski opremljena stanica koja će biti otvorena do početka ljeta te će zaposliti isključivo lokalnu radnu snagu. Broj radnih mjesta odredit će u Hrvatskom autoklubu, a zapošljavat će se putem javnog natječaja.“, dodao je.

Predsjednik Tušek zahvalio je gradonačelniku na realizaciji ovog projekta te kazao  kao je gradska uprava u iznimno brzom roku izvršila sve potrebne administrativne radnje oko zamjene zemljišta, a posebno zadovoljstvo istaknuo je zbog brzine izdavanja građevinske dozvole koja je bila spremna za točno 29 dana.

Gradonačelnik Starčević istaknuo je kako Grad Gospić takvim načinom rada želi potaknuti i druge investitore da dođu u Gospić te kako će svaki ozbiljan investitor imati maksimalnu potporu u što bržem pokretanju poslovanja, odnosno olakšavanju administrativnih potreba i birokracije.

spot_img

Pretplati se

Novo

Poslovni rezultati OTP Grupe za prvo polugodište 2026. godine

OTP Grupa u prvom je polugodištu 2026. zadržala snažne rezultate uz normalizirani ROE od 21 posto, rast prihoda i kreditiranja te stabilnu kapitalnu poziciju.

Prihodi i EBITDA BOSQAR INVESTA porasli 40 posto u prvoj polovici godine

Grupa je dodatno ojačala financijsku poziciju s 259 milijuna eura novca i sma-njenjem omjera neto duga i EBITDA-e na 1,08x, jačajući temelje za nastavak rasta i novih akvizicija

KONČAR ugovorio investicijsku podršku vrijednu 320 milijuna eura s grupom vodećih međunarodnih i domaćih financijskih institucija

Ukupno će 370 milijuna eura biti usmjereno na proširenje i modernizaciju proizvodnih kapaciteta, razvoj novih tehnologija te povećanje proizvodnje ključne elektroenergetske opreme i infrastrukture.

Intesa Sanpaolo objavila rekordne rezultate za prvo polugodište i povećala projekcije

Program zapošljavanja predviđa uključivanje 13.100 mladih ljudi u Grupu

Mlinar investira 12 milijuna eura u osječku tvornicu bureka

Mlinar, dio hrvatske investicijske grupacije BOSQAR INVEST ulaže 12 milijuna eura u značajno povećanje kapaciteta osječke tvornice bureka, udvostručujući proizvodnju kroz novu automatiziranu liniju.
spot_img