Croatia Airlines prvi u svijetu s Airbusom A220-100 sa 127 sjedala

Zagreb, 30. rujna 2025. (GIA) – Croatia Airlines danas je u Zagrebu dočekao sedmi od ukupno 15 novih zrakoplova Airbus A220, kojima tvrtka obnavlja i modernizira cjelokupnu flotu.   

Riječ je o prvom novom zrakoplovu tipa A220-100 u floti Croatia Airlinesa, koji nosi registarske oznake 9A-CAO i dobio je ime Dubrovnik. Prvi novi A220-100 stigao je izravno iz Airbusove tvornice u kanadskom Mirabelu, kao i svih šest novih zrakoplova A220-300 sa 149 putničkih sjedala koji su dosad uključeni u flotu hrvatskoga nacionalnog avioprijevoznika. 

Jasmin Bajić, predsjednik Uprave Croatia Airlinesa:

– Ponosni smo što smo postali peta zrakoplovna kompanija u svijetu koja u floti ima zrakoplov A220-100, a posebna zanimljivost je to što naš najnoviji zrakoplov ima najveći broj sjedala u odnosu na sve zrakoplove ovog tipa. Naš prvi A220-100, koji će nositi ime hrvatskog turističkog bisera Dubrovnika, dodatno će osnažiti našu mrežu letova, omogućiti putnicima i posadama prvorazredno iskustvo letenja te istodobno pridonijeti održivijem poslovanju naše tvrtke. Hvala našim partnerima – proizvođaču Airbusu i zakupodavcu Air Lease Corporationu – na kvalitetnoj suradnji i podršci u realizaciji obnove cjelokupne flote, najvećega strateškog projekta u povijesti Croatia Airlinesa.

Projekt cjelokupne obnove flote planira se završiti 2027. godine kada bi u floti Croatia Airlinesa trebalo biti ukupno 15 novih zrakoplova A220, od čega će 13 biti A220-300 i dva A220-100.

Izvor i foto: Croatia Airlines

Objavljeno 30. rujna 2025. Sva prava pridržana PoslovniFM.

Exit mobile version
{{playListTitle}}
  • {{ index + 1 }}
    {{ track.track_title }} {{ track.track_artist }} {{ track.album_title }} {{ track.length }}
{{ list.tracks[currentTrack].album_title }}
{{list.tracks[currentTrack].track_title}}
{{list.tracks[currentTrack].track_artist }}
{{classes.speedRate}}X
{{list.tracks[currentTrack].track_title}}
{{list.tracks[currentTrack].track_artist }}
{{ cta['store-name'] }}